Πανελλήνια Μαθητικά Πρωταθλήματα 2018

Ολοκληρώθηκε το αγωνιστικό μέρος του 30ου Πανελλήνιου Ατομικό Πρωταθλήματος Μαθητριών-Μαθητών και του 14oυ Ανοικτού Κυπέλλου σκακιού.
Τα μετάλλια σε κάθε κατηγορία κέρδισαν οι:

Νήπια
ΓΕΝΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΥ ANNA
2 ΜΠΑΡΤΣΩΤΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΙΑ ΧΡΥΣΗ
3 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΙΣΚΟΥ ΕΥΑ
Α Δημοτικού
ΓΕΝΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΨΑΡΙΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ
2 ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΒΙΒΙΑΝ
3 ΨΑΡΙΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ ΣΕΡΕΤΗ ΙΩΑΝΝΑ
Β Δημοτικού
ΓΕΝΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΣΑΡΑΦΗΣ ΡΑΦΑΗΛ ΠΛΑΤΣΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ ΒΑΛΕΡΙΑ
2 ΓΚΟΓΚΟΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥΜΠΑΚΑΡΗ ΜΑΡΙΑ
3 ΣΚΟΔΡΑΣ ΜΑΡΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΤΛΑ ΜΑΡΙΑ
Γ Δημοτικού
ΓΕΝΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΣΤΑΘΑΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΧΑΣΟΥΡΑΚΗ ΧΡΥΣΗ
2 ΤΑΜΠΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΟΛΛΙΑ ΕΥΓΕΝΙΑ
3 ΣΙΤΣΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΑΡΔΑΚΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
Δ Δημοτικού
ΓΕΝΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΣΟΥΚΑΡΙΕ ΖΩΡΖ ΤΣΑΠΑΚΗ ΑΣΗΜΕΝΙΑ
2 ΑΝΤΩΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΚΟΥΤΖΟΥΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΡΓΥΡΩ
3 ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΣΚΑΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
Ε Δημοτικού
ΓΕΝΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΒΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΥΛΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
2 ΜΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΑΡΑΒΙΤΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ
3 ΔΗΜΑΝΟΥΔΗΣ ΔΗΜΑΝΟΥΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΣΟΥΜΕΛΑ
ΣΤ Δημοτικού
ΓΕΝΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΣΤΟΪΜΕΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΙΟΥΣΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
2 ΦΡΑΓΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΣΑΚΩΝΑ ΜΑΡΙΑ
3 ΣΠΥΡΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΑΤΗΜΕΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
Α Γυμνασίου
ΓΕΝΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΚΡΑΛΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΡΑΒΙΤΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
2 ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΙΒΕΛΕΚΙΔΟΥ ΑΝΘΟΥΛΑ-ΕΛΠΙΔΑ
3 ΦΥΝΤΡΙΛΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΑΛΟΓΕΡΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
Β Γυμνασίου
ΓΕΝΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΗ ΦΙΛΙΠΠΑ
2 ΖΑΡΟΝΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΟΥΤΑ ΑΝΤΩΝΙΑ
3 ΝΤΕΛΗΓΙΩΡΓΗΣ ΑΡΧΟΝΤΑΚΗΣ  ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΜΠΑΤΣΗ ΒΑΡΒΑΡΑ
Γ Γυμνασίου
ΓΕΝΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ
2 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΜΠΑΝΙΑ ΕΛΕΝΗ
3 ΜΑΛΑΤΑΡΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΧΡΥΣΑ
Λύκεια
ΓΕΝΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΤΣΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ
2 ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΒΟΖΙΝΑΚΗ ΑΝΘΗ ΜΑΡΙΑ
3 ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΟΥΤΣΙΔΗ ΑΜΑΛΙΑ
Ανοιχτό Α-Β-Γ ΔΗΜ
ΓΕΝΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΜΕΡΤΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΗ ΣΩΤΗΡΙΑ
2 ΣΦΥΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ-ΕΦΡΑΙΜ ΜΗΤΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
3 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΠΑΠΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
Ανοιχτό Δ-Ε-ΣΤ ΔΗΜ
ΓΕΝΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΧΑΛΔΑ ΛΥΔΙΑ
2 ΖΑΝΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
3 ΤΣΙΑΜΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΧΑΤΖΗΣΤΕΛΙΟΥ ΘΑΛΕΙΑ
Ανοιχτό ΓΥΜ + ΛΥΚ
ΓΕΝΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΦΩΤΟΓΛΟΥ ΕΛΕΑΝΝΑ
2 ΠΕΝΕΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
3 ΣΙΓΑΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Τα αποτελέσματα στο Ομαδικό είναι:
Με τη συμμετοχή 97 ομάδων ολοκληρώθηκε το 16ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ. Aνά κατηγορία o αριθμός των ομάδων  ήταν
Δημοτικά 64 ομάδες
Γυμνάσια 17 ομάδες
Λύκεια  16 ομάδες
Νικήτριες ομάδες αναδείχθηκαν οι
ΔΗΜΟΤΙΚΑ
4o ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ
8ο ΚΗΦΙΣΙΑΣ Α’ ΟΜΑΔΑ
ΓΥΜΝΑΣΙΑ
ΠΡΟΤΥΠΟ ΙΩΝΙΔΕΙΟΥ ΣΧΟΛΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ
2ο ΠΡΟΤΥΠΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΛΥΚΕΙΑ
2ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
1ο ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ – ΛΥΚΕΙΟ

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΤΕ

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail