Αγώνες Πετοσφαίρισης Ανδρών Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας

ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ

Από 21 έως 25 Μαΐου 2018 πραγματοποιήθηκαν στο Κλειστό Γυμναστήριο του Κερατσινίου «Παύλος Μπακογιάννης» (Γαληνού 04), οι αγώνες Πρωταθλήματος Πετοσφαίρισης Ανδρών Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας  έτους 2018.
Η οργάνωση των αγώνων είχε ανατεθεί στο Γρ. Αθλητισμού του Αρχηγείου Λιμενικού Σώματος – Ελληνικής Ακτοφυλακής, υπό την εποπτεία του Γενικού Επιτελείου Εθνικής Άμυνας/Γραμματεία ΑΣΑΕΔ.
Τους αγώνες τίμησαν με την παρουσία τους οι εξής εκπρόσωποι των επιτελείων:
– Ο Υποναύαρχος Λ.Σ. ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Ιωάννης Διοικητής 1ης Περιφερειακής Διοίκησης Λιμενικού Σώματος – Ελληνικής Ακτοφυλακής, ως εκπρόσωπος του Αρχηγείου του Λιμενικού Σώματος-Ελληνικής Ακτοφυλακής
– Ο Ταξίαρχος ΠΑΠΠΑΣ Γεώργιος, ως  εκπρόσωπος της Διεύθυνσης Αστυνομίας Πειραιά
– Ο Συνταγματάρχης ΖΗΚΟΣ Θεόδωρος και ο Συνταγματάρχης ΒΑΪΔΑΝΗΣ Αθανάσιος ως  εκπρόσωποι του Γενικού Επιτελείου Στρατού
– Ο Αστυνομικός Διευθυντής ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Κωνσταντίνος ως  εκπρόσωπος της Ελληνικής Αστυνομίας
– Ο Επισμηναγός ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ Νικόλαος ως  εκπρόσωπος του Γενικού Επιτελείου Αεροπορίας
Η σύνθεση της ομάδας του Λ.Σ. – ΕΛ.ΑΚΤ. ήταν:
Αρχηγός Ομάδας: Αρχ/στής Λ.Σ. Ντίνας Ντινάκος Ευστάθιος
Σύνθεση Ομάδας: Προπονητής: Κ/στής Λ.Σ. Ουτζής Γεώργιος
Αθλητές:
1. Ανθ/ρχος Λ.Σ. ΜΗΝΟΥΔΗΣ Βασίλειος
2. Αρχ/στής Λ.Σ. ΚΑΤΣΕΛΗΣ Αθανάσιος
3. Αρχ/στής Λ.Σ. ΜΑΚΡΥΓΙΩΡΓΟΣ Σαράντης
4. Αρχ/στής Λ.Σ. ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ Ιωάννης
5. Αρχ/στής Λ.Σ. ΤΟΖΙΔΗΣ Αναστάσιος
6. Αρχ/στής Λ.Σ. ΜΟΥΛΟΣ Θεόδωρος
7. Κ/στής Λ.Σ. ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ Θεόδωρος
8. Κ/στής Λ.Σ. ΓΑΛΑΤΣΑΝΟΣ Χρήστος
9. Λ/Φ ΧΡΗΣΤΑΡΑΣ Παύλος
10. Λ/Φ ΣΠΑΛΑΣ Μ. – Γ.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΝΔΡΩΝ ΕΔ & ΣΑ ΕΤΟΥΣ 2018
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    ΔΕΥΤΕΡΑ 21/5/2018
09׃30  Λ.Σ.-ΕΛ. ΑΚΤ. –  Σ.Ξ.          0-3
11׃30  Π.Α. – Π.Σ.                           1-3
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ      ΤΡΙΤΗ 22/5/2018
09׃30  Σ.Ξ. – Π.Σ.                             3-0
11:30  Λ.Σ.-ΕΛ. ΑΚΤ.  – ΕΛ.ΑΣ.       1-3
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ      ΤΕΤΑΡΤΗ 23/5/2018
09׃30  ΕΛ.ΑΣ. – Σ.Ξ.                        0-3
11:30  Λ.Σ.-ΕΛ. ΑΚΤ.  –  Π.Α.          0-3
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ       ΠΕΜΠΤΗ 24/5/2018
09׃30  Π.Α. – ΕΛ.ΑΣ.                       3-2
11׃30  Π.Σ. – Λ.Σ.-ΕΛ. ΑΚΤ.            3-1
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ       ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25/5/2018
09׃30  Σ.Ξ. – Π.Α.                            2-3
11׃30  ΕΛ.ΑΣ. – Π.Σ.                       3-2
ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΜΑΔΩΝ
1η θέση ΣΤΡΑΤΟΣ ΞΗΡΑΣ
2η θέση ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΣΩΜΑ
3η θέση ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
4η θέση ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ
5η θέση ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΣΩΜΑ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΚΤΟΦΥΛΑΚΗ

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΤΕ

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail